Що таке стандарти сталевих рейок?
Jan 21, 2026
Сталева рейка(також звані залізничними рейками, залізничними рейками або крановими рейками) є основними компонентами рейкових систем, які служать для направляння коліс і точного розподілу важких вантажів. Розроблені у вигляді оптимізованої двотаврової балки-, яка складається з головки рейки (контактної поверхні), перетинки (вертикальна опора) і основи (стабілізуючого фланця), ці рейки забезпечують чудовий опір вигину та динамічну стабільність.

Що таке стандарти сталевих рейок?
Стандарти сталевих рейок — це специфікації, що визначають матеріал, розміри, геометрію та характеристики (міцність, твердість, стійкість до зношування) рейок, забезпечуючи безпеку та сумісність залізниць, з основними регіональними стандартами, зокрема AREMA (США), EN/UIC (Європа) та JIS (Японія), що визначають такі властивості, як маса на метр (наприклад, 60 кг/м) для різних навантажень і швидкостей поїздів.
Ключові аспекти залізничних стандартів:
- Склад матеріалу: визначає сталевий сплав (наприклад, вуглець, марганець) для бажаних властивостей, таких як твердість і стійкість до втоми.
- Розміри та геометрія: визначає поперечний-переріз (голова, перетин, ніжка) і профіль (наприклад, 54E1, 60 кг/м), забезпечуючи сумісність із колесами та гусеницями.
- Механічні властивості: встановлює вимоги до міцності на розрив, ударної в'язкості, твердості та зносостійкості.
- Ступені продуктивності: різні класи (наприклад, R260, R350HT у стандартах EN) розроблені для різних навантажень і швидкостей.
Марки сталі Common Rail у всьому світі:

| Оцінка | Стандарт / Регіон | Типовий склад (мас.%) | Основні функції та програми |
| R260 | EN 13674-1 (Європа) | C: 0,67–0,80, Mn: 0,90–1,20, Si: менше або дорівнює 0,50 | базова рейка-; холоднокатаний-; широко використовується на лініях середнього-інтенсивності. Хороша зварюваність і економічна ефективність. |
| R350HT | EN 13674-1 (Європа) | C: 0,75–0,85, Mn: 0,80–1,20, Cr: 0,20–0,50 | термічно-оброблені (онлайн/офлайн); UTS Більше або дорівнює 1100 МПа; Термін служби на 30–50% довший, ніж R260. Стандарт для високо-швидкісних (TGV, ICE) і важких-магістралей. |
| 260 клас | AREMA (Північна Америка) | C: ~0,77, Mn: ~1,0–1,2, Si: ~0,2 | Еквівалент R260; використовується з рейковими секціями, такими як 115RE, 136RE. Поширений у вантажних мережах I класу. |
| Оцінка 350 | Специфікації AREMA + Mill (США/Канада) | C: 0,78–0,83, Mn: 0,90–1,20, Cr: 0,2–0,6, + V/Nb (мікролегований) | TMCP or heat-treated; UTS ~1180–1280 MPa. For demanding curves, heavy axle loads (>33 тонни) і великотоннажні коридори-. |
| BH Rail (Bainitic) | JIS E 1101 (Японія), прийнятий в ЄС/Індія | C: 0,65–0,80, Mn: 1,0–1,4, Cr/Mo/Ni (необов’язково, залежно від заводу) | Бейнітна мікроструктура; висока міцність (UTS ~1250–1350 МПа) + чудова міцність на руйнування. Використовується на кривих Shinkansen і сегментах із високим -зносом. |
| U71Mn | GB/T 2585 (Китай) | C: 0,65–0,77, Mn: 1,10–1,40, Si: 0,15–0,35 | Вугільна-гартована-марганцева рейка; стандарт для рейок 50 кг/м, 60 кг/м на китайських магістралях. За продуктивністю можна порівняти з R260/R350. |
| U75V | GB/T 2585 (Китай) | C: 0,67–0,77, Mn: 0,70–1,00, V: 0,04–0,12 | мікролегований ванадій-; вища міцність і стійкість до втоми, ніж U71Mn. Для високо-швидкісних (наприклад, Пекін–Шанхай HSR) і важких-магістралей. |
Основні типи стандартів і програм:
- GB (Китай): Визначає рейки за вагою на метр (наприклад, 60 кг/м, 75 кг/м) для різних типів ліній.
| Класифікація | Висота (мм) | Напір (мм) | Дно (мм) | Товщина (мм) | Вага (кг/м) | |
| Легка залізниця | 8 кг/м | 65 | 25 | 54 | 7 | 8.42 |
| 9 кг/м | 63.5 | 32.1 | 63.5 | 5.9 | 8.94 | |
| 12 кг/м | 69.85 | 38.1 | 69.85 | 7.54 | 12.2 | |
| 15 кг/м | 79.37 | 42.86 | 79.37 | 8.33 | 15.2 | |
| 18 кг/м | 80 | 40 | 80 | 10 | 18.06 | |
| 22 кг/м | 93.66 | 50.8 | 93.66 | 10.72 | 22.3 | |
| 24 кг/м | 107 | 51 | 90 | 10.9 | 24.46 | |
| 30 кг/м | 107.95 | 60.33 | 107.95 | 12.3 | 30.1 | |
| Важка залізниця | 38 кг/м | 134 | 68 | 114 | 13 | 38.733 |
| 43 кг/м | 140 | 70 | 114 | 14.5 | 44.653 | |
| 45 кг/м | 145 | 67 | 126 | 14.5 | 45.546 | |
| 50 кг/м | 152 | 70 | 132 | 15.5 | 51.514 | |
| 60 кг/м | 176 | 73 | 150 | 16.5 | 60.64 | |
| Кранова рейка | QU 70 | 120 | 70 | 120 | 28 | 52.8 |
| QU 80 | 130 | 80 | 130 | 32 | 63.69 | |
| QU 100 | 150 | 100 | 150 | 38 | 88.96 | |
| QU 120 | 170 | 120 | 170 | 44 | 118.1 | |
- AREMA (США):Загальний для північноамериканських залізниць, з позначеннями, як AREMA 136.
| Стандарт ASTM, стандарт AREMA | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Розмір | Розмір (мм) | вага (кг/м) |
Довжина (м) | |||
| Голова | Висота | стопа | Товщина | |||
| ASCE 25 | 38.1 | 69.85 | 69.85 | 7.54 | 12.4 | 6-12 |
| ASCE 30 | 42.86 | 79.38 | 79.38 | 8.33 | 14.88 | |
| ASCE 40 | 47.62 | 88.9 | 88.9 | 9.92 | 19.84 | |
| ASCE 60 | 60.32 | 107.95 | 107.95 | 12.3 | 29.76 | |
| ASCE 75 | 62.71 | 122.24 | 122.24 | 13.49 | 37.2 | 12-25 |
| ASCE 85 | 65.09 | 131.76 | 131.76 | 14.29 | 42.17 | |
| ASCE 90 | 69.09 | 130.18 | 142.88 | 14.29 | 44.65 | |
| ASCE 115 | 69.06 | 139.7 | 168.28 | 15.88 | 56.9 | |
| ASCE 136 | 74.61 | 152.4 | 185.74 | 17.46 | 67.41 | |
| ASCE 175 | 109.86 | 152.4 | 152.4 | 38.1 | 86.8 | |
- EN (Європа):Такі стандарти, як EN 13674-4 для європейських рейок, із використанням метричних розмірів (наприклад, 60E1).
| Тип | Стандартний | Розміри мм | Марка сталі | Маса М | |||
| Залізниця | A | F | C | t | кг/м | ||
| 39E1(BS80A) | EN13674–4 | 133.4 | 117.5 | 63.5 | 13.1 | R200/R260/R260Mn/R300HT | 39.77 |
| 45E1(BS90A) | EN13674–4 | 142.88 | 127 | 66.67 | 13.89 | R200/R260/R260Mn/R300HT | 45.11 |
| 45E3(RN45) | EN13674–4 | 142 | 130 | 66 | 15 | R200/R260/R260Mn/R300HT | 44.79 |
| 46E2(U33) | EN13674–4 | 145 | 134 | 62 | 15 | R200/R260/R260Mn/R300HT | 46.27 |
| 49E1(S49) | EN13674–4 | 149 | 125 | 67 | 14 | R200/R260/R260Mn/R300HT | 49.39 |
| 49E2 | EN13674–4 | 148 | 125 | 67 | 14 | R200/R260/R260Mn/R300HT | 49.1 |
| 49E5 | EN13674–4 | 149 | 125 | 67 | 14 | R200/R260/R260Mn/R300HT | 49.13 |
| 50E1 | EN13674–4 | 153 | 134 | 65 | 15.5 | R200/R260/R260Mn/R300HT | 50.37 |
| 50E2(50EB-T) | EN13674–4 | 151 | 140 | 72 | 15 | R200/R260/R260Mn/R300HT | 49.97 |
| 50E4 | EN13674–4 | 152 | 125 | 70 | 15 | R200/R260/R260Mn/R300HT | 50.46 |
| 50E5 | EN13674–4 | 148 | 135 | 67 | 14 | R200/R260/R260Mn/R300HT | 49.9 |
| 50E6(U50) | EN13674–4 | 153 | 140 | 65 | 15.5 | R200/R260/R260Mn/R300HT | 50.9 |
| 54E1(UIC54) | EN13674–4 | 159 | 140 | 70 | 16 | R200/R260/R260Mn/R300HT | 54.77 |
| 54E2(UIC54E) | EN13674–4 | 161 | 125 | 67 | 16 | R200/R260/R260Mn/R300HT | 53.82 |
| 54E3 (DINS54) | EN13674–4 | 154 | 125 | 67 | 16 | R200/R260/R260Mn/R300HT | 54.57 |
| 54E4 | EN13674–4 | 154 | 125 | 67 | 16 | R200/R260/R260Mn/R300HT | 54.31 |
| 54E5(54E1AHC) | EN13674–4 | 159 | 140 | 70.2 | 16 | R200/R260/R260Mn/R300HT | 54.42 |
| 55E1 | EN13674–4 | 155 | 134 | 62 | 19 | R200/R260/R260Mn/R300HT | 56.03 |
| 56E1(BS113Lb) | EN13674–4 | 158.75 | 140 | 69.85 | 20 | R200/R260/R260Mn/R300HT | 56.3 |
| 60E1(UIC60) | EN13674–4 | 172 | 150 | 72 | 16.5 | R200/R260/R260Mn/R300HT | 60.21 |
| 60E2 | EN13674–4 | 172 | 150 | 72 | 16.5 | R200/R260/R260Mn/R300HT | 60.03 |
- JIS (Японія):Такі стандарти, як JIS E 1101 для важких-ліній і JIS E1103 для легких застосувань, таких як шахти.
| Стандарт: JIS E 1103/1101 | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Розмір | Розмір (мм) | вага (кг/м) |
Довжина (м) | |||
| Голова | Висота | Дно | Товщина | |||
| JIS 15 кг | 42.86 | 79.37 | 79.37 | 8.33 | 15.2 | 9-10 |
| JIS 22 кг | 50.8 | 93.66 | 93.66 | 10.72 | 22.3 | 9-10 |
| JIS 30A | 60.33 | 107.95 | 107.95 | 12.3 | 30.1 | 9-10 |
| JIS 37A | 62.71 | 122.24 | 122.24 | 13.49 | 37.2 | 10-25 |
| JIS 50N | 65 | 153 | 127 | 15 | 50.4 | 10-25 |
| CR 73 | 100 | 135 | 140 | 32 | 73.3 | 10-12 |
| CR 100 | 120 | 150 | 155 | 39 | 100.2 | 10-12 |
Стандарти сталевих рейок є важливими для гарантування довговічності, безпеки та сумісності залізничних систем у всьому світі.ГНЕЕ РЕЙКАпропонує повний спектр рейкових рішень, у тому числі високоміцні сталеві рейки, рейкові затискачі, кріплення та рейкові прокладки, які відповідають міжнародним стандартам, таким як GB, UIC, EN, DIN, AREMA, BS та JIS. Для залізничних проектів, які вимагають спеціальних рейок або точної інженерної підтримки, GNEE RAIL надає індивідуальні послуги, інструкції зі встановлення та технічну допомогу після-продажу, щоб забезпечити довгострокову-працездатність.







